| Pieśń | Czytanie | Komentarz |
| O 22 przez mikrofon zapraszamy wszystkich do zajęcia miejsc siedzących, i zapowiadamy wyłączenie świateł, zapraszając do wspólnego czuwania | ||
| Zostań tu i ze mną się módl, razem czuwajmy | Rdz 1,1-5 | Podczas pieśni sprawdzamy czy wszyscy siedzą i gasimy światła. Śpiewamy pieść kilka razy, potem w ciemności recytacja początku księgi rodzamy (Wiesiek) |
| Nie bój sie, nie lękaj się | Ps 139, 1-13 | |